1667581200

  dagar

  timmar  minuter  sekunder

tills

One Way Conference 2022

One Way Conference är en kristen ungdomskonferens som anordnas av Hedvigslundskyrkan Gävle. Konferensen kommer innehålla massa möten, aktiviteter, seminarier, eventområde och foodtrucks.

Årets fetaste konferens är återigen tillbaka med bravur! Detta år lägger vi fokus på ordet ”ARISE”; Gud ger oss ett kommando att resa oss upp, för det är dags nu. Det är dags för oss att gå med raka ryggar efter att vi rest oss upp mot den omgivningen som hållit oss nere, Gud kallar nu på vårat mod och vill se oss gå hans väg. I en tid där stress & press från skolan, kompisar, samhället kan tynga oss så tror vi att oavsett vart vi är eller i vilken situation vi befinner oss i, så vill Gud visa, ge & förändra så att du & jag kan Arise – resa oss upp. Han älskar oss så mycket och vill se oss gå med rak rygg, högt huvud, fylld inifrån med av allt hans goda.

För att delta på konferensen krävs det att man köper ett konferenspass för hela helgen eller ett dagspass för lördagen. Du bokar ditt pass via vår hemsida – www.onewayconference.com

I konferenspasset för hela helgen ingår allt som händer samt mat och boende. I dagspasset för lördagen ingår allt som händer under lördagen samt mat men inget boende. Konferenspass behöver man boka innan konferensen men betalningen sker på plats när incheckning sker. Det finns möjlighet att köpa dagspass för lördagen på plats.

Under konferensen så kommer det finnas öppna möten som är gratis och öppna för alla, där krävs det ingen anmälan eller pass. Mer info kring det hela och hur programmet ser ut för helgen, hittar du på vår hemsida www.onewayconference.com

Har du frågor eller funderingar så tveka inte att höra av dig! Du gör det enklast genom att maila oneway@hedvigslundskyrkan.se