Äntligen!! Nu är anmälan öppen för alla till One Way Conference 5-7 nov 2021!
Anmälan finns på vår hemsida: www.onewayconference.com

Årets tema är “Välkommen Hem” utifrån Lukasevangeliet 15:11-24 där vi kan läsa berättelsen om den förlorade sonen. Vi upplever att vi är i en tid där många ungdomar kan ha vandrat bort från kyrkan och Gud. Efter en tid som har innehållit mycket distansering från både vänner och kyrkan så har man hittat nya vägar som kanske inte bygger upp ens liv. Detta vill vi vara med och ändra på!

One Way Conference 2021 ska få bli ett tillfälle som är fyllt av kärlek, omtanke och gemenskap men vi vill se fantastiska Gudsmöten som förvandlar våra liv. En helg fylld med glädje och fest över att ungdomar får hitta tillbaka till kyrkan och framförallt till en personlig relation med Jesus.​​​

Mer kring temat och annan viktig info finns på vår hemsida så gå gärna in där och läs på!

Hoppas vi syns i november!